Organizacja i TODO

Trzeba:

• przejrzeć te wszystkie regulaminy i przepisać na nowo, bo mają swoje odpowiednie miejsca w systemie
  • napisać jakąś instrukcję korzystania z forum
  • umówić się co do systemu kategorii i tagów/flairów (ale myślę że zagnieżdżone kategorie do kategorii typu “Nasze światy” byłyby najlepsze)

To tak na pierwszy rzut oka

1lajk

Chyba mogę odpisać
musi być 20 znaków

Yo, da się ospisać. Rozgadam się jak wrócę do domu

Postulat mam od razu: wprowadzić zalecenie, żeby jako “pełną nazwę użytkownika” wrzucać imię i nazwisko używane na FB. Żeby łatwiej było zachować spójność z grupą, a nie jak na Discordzie, że gadasz i nie masz pojęcia z czym. Nie musiałoby być to jakoś sztywno egzekwowane, ale chciałbym, żeby cała moderacja akurat świeciła przykładem pod tym względem.

3lajki

Czyli dobrze miałem nosa żeby tak ustawić sobie :smiley: Dobra zasada.

1lajk

Ok, pełna nazwa zmieniona, pomysł b. dobry.

Co do tagów - (o ile dobrze rozumiem system) proponowałabym obecnie stosowany na grupie - tag świata, tag tematyki (plus może listę tematów, uaktualnianą wraz z pierwszym użyciem i nadzorowaną przez moderację, by uniknąć 10 zbliżonych wariacji

Nei, zamiast tagów niech każdy con dostanie dział. Ładniej będzie, po to przecież mamy forum, żeby w taki sposób porządkować. A tagi na tematykę typu #geografia #magia itd.

1lajk

w takim przypadku trzeba już teraz droga otwierania działu

1. conon wymyśla świat i robi pracę wstępną do momentu, gdy czuje się komfortowo z dzieleniem się tym
  2. daje krótki post w “1000 znaków na przedstawienie cona”, zgłaszając w ten sposób con moderacji
  3. potwierdza to przy chęci publikacji pierwszej ścianki / postuje pierwszą ściankę w dziale typu “nowe projekty / przedstawienie świata”
  4. przy drugiej ściance jest dosyć materiału, by tworzyć z tego osobny dział

Rozważyłbym też podzielenie na poziomie głównej strony forum podsekci z conami według zgrubnego gatunku dla ułatwienia nawigacji. W wersji wstępnej mogłoby to być na sci-fi / fantasy / horror / hybrydowe

Ale po co tyle formalności na tym etapie? Ci Cononi, których już znamy z FB, będą dostawać dział na życzenie, ot taki kredyt zaufania. Przy tej formule forum, jaką Discourse oferuje, to żaden problem stworzyć dział, który będzie sterczeć pusty, bo i tak go nie widać praktycznie z poziomu strony głównej.

Podziału na gatunki też bym nie robił. Za dużo babrania, za dużo niejasności.

tbh myślałam od razu o płynnym funkcjonowaniu forum na przyszłość, gdy zaczną napływać nowi ludzie (a pewnie tak w którymś momencie będzie); może faktycznie za daleko w przyszłość wychodzę