Przyszłość forum

Dział przeznaczony na najważniejsze informacje oraz ogłoszenia dotyczące forum. Jest to też miejsce na wasze uwagi, pytania, opinie i pomysły w tej kwestii. Innymi słowy jest to dział meta.
Awatar użytkownika
Ptakuba
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Przyszłość forum

Postautor: Ptakuba » śr maja 17, 2017 11:03 pm

Rozjaśnię kilka spraw.
Po pierwsze, nie jestem na nikogo obrażony. Na Kejti zupełnie nie mam o co - ok, skrytykowałaś moje podejście i tyle. Co do Rasa, to owszem, pokłóciliśmy się, ale daj spokój, nie na tyle żeby zrywać znajomości. Więc nie, to nie tak, że przestałem dbać o forum przez jakąś urazę.

To forum po prostu nie ma zbytnio przyszłości. Ze Strayem właściwie nie mam kontaktu, zamieniliśmy dwa słowa na Pyrkonie i to były jedyne zamienione między nami słowa w ostatnich miesiącach. Nie ma czasu i zapału do ogarniania for dalej, a ja mu się nie dziwię. Ale prowadzenie forum nie mając kontaktu z adminem technicznym ogarniającym wszystkie jego fundamenty - skrypt, bazę danych, serwer - jest bez sensu, bo to byłoby ryzyko, że działamy w miejscu, które jak się zacznie sypać, to nikt go nie uratuje.

A Conworldawka stała się zaskakującym sukcesem - mamy ponad tysiąc członków i już kolejny miesiąc dzień w dzień jakiś utrzymujący się ruch. Bywały zażarte dyskusje, aktywne wymiany pomysłów, udało się zachęcić ludzi do tworzenia zestawów porad z różnych dziedzin. I to wszystko wymagało ode mnie znacznie mniej wysiłku, niż doprowadzenie tego forum do jego punktu największej świetności - który trwał parę dni.

Forum Światotworzenie.pl było fajnym projektem, ale niestety nie wypaliło. Nie zamierzam wracać do prób rozkręcania go. Staram się raz na parę dni zajrzeć tu, żeby zobaczyć, czy nikt nic ode mnie nie chce. Ale, jak być może sami zauważyliście, oglądanie wielkiego forum i patrzenie, jak wieje w nim wiatr i dwie osoby czasem zajrzą i coś napiszą, to nie jest wielka frajda. Brakuje mi zalet, jakie forum ma, a których grupie brakuje, ale takie rzeczy jak brak kontaktu ze Strayem raczej odwodzą mnie od pomysłu ściągania tu ludzi z fejsa.
Obrazek
Awatar użytkownika
kejti
Architekt
Architekt
Kontaktowanie:

Re: Przyszłość forum

Postautor: kejti » czw maja 18, 2017 9:27 am

Ptakuba pisze:Rozjaśnię kilka spraw.
Po pierwsze, nie jestem na nikogo obrażony. Na Kejti zupełnie nie mam o co - ok, skrytykowałaś moje podejście i tyle. Co do Rasa, to owszem, pokłóciliśmy się, ale daj spokój, nie na tyle żeby zrywać znajomości. Więc nie, to nie tak, że przestałem dbać o forum przez jakąś urazę.

:)

Ptakuba pisze:To forum po prostu nie ma zbytnio przyszłości. Ze Strayem właściwie nie mam kontaktu, zamieniliśmy dwa słowa na Pyrkonie i to były jedyne zamienione między nami słowa w ostatnich miesiącach. Nie ma czasu i zapału do ogarniania for dalej, a ja mu się nie dziwię. Ale prowadzenie forum nie mając kontaktu z adminem technicznym ogarniającym wszystkie jego fundamenty - skrypt, bazę danych, serwer - jest bez sensu, bo to byłoby ryzyko, że działamy w miejscu, które jak się zacznie sypać, to nikt go nie uratuje.

Ja już parę ładnych lat prowadzę forum, bez dostępu do jego bebechów i na razie żyje. A jak przestanie - trudno:)

Ptakuba pisze:A Conworldawka stała się zaskakującym sukcesem - mamy ponad tysiąc członków i już kolejny miesiąc dzień w dzień jakiś utrzymujący się ruch. Bywały zażarte dyskusje, aktywne wymiany pomysłów, udało się zachęcić ludzi do tworzenia zestawów porad z różnych dziedzin. I to wszystko wymagało ode mnie znacznie mniej wysiłku, niż doprowadzenie tego forum do jego punktu największej świetności - który trwał parę dni.

Forum Światotworzenie.pl było fajnym projektem, ale niestety nie wypaliło. Nie zamierzam wracać do prób rozkręcania go. Staram się raz na parę dni zajrzeć tu, żeby zobaczyć, czy nikt nic ode mnie nie chce. Ale, jak być może sami zauważyliście, oglądanie wielkiego forum i patrzenie, jak wieje w nim wiatr i dwie osoby czasem zajrzą i coś napiszą, to nie jest wielka frajda. Brakuje mi zalet, jakie forum ma, a których grupie brakuje, ale takie rzeczy jak brak kontaktu ze Strayem raczej odwodzą mnie od pomysłu ściągania tu ludzi z fejsa.

To zupełnie nie tak.
W dzisiejszych czasach fora są po prostu nie modne. Bo są trudne. Trzeba duża pisać i czytać. A młodzi ludzie często tego nie umieją.
Ale fora czasem są komuś potrzebne, dlatego powinny istnieć. Ja na swoim piszę praktycznie sama, ale ludzie czytają.
Zresztą, może czasy się jeszcze zmienią.
A dyskusje na Facebooku nie są wiele warte. Dają tylko chwilową ekscytację. To też miłe. Ale treści z nich giną:(
Awatar użytkownika
Ptakuba
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Ptakuba » czw maja 18, 2017 11:06 am

To zupełnie nie tak.
W dzisiejszych czasach fora są po prostu nie modne. Bo są trudne. Trzeba duża pisać i czytać. A młodzi ludzie często tego nie umieją.
Ale fora czasem są komuś potrzebne, dlatego powinny istnieć. Ja na swoim piszę praktycznie sama, ale ludzie czytają.
Zresztą, może czasy się jeszcze zmienią.
A dyskusje na Facebooku nie są wiele warte. Dają tylko chwilową ekscytację. To też miłe. Ale treści z nich giną:(

Wybacz sformułowanie, ale gówno prawda. Na conworldawce w kółko pojawiają się przytłaczające bloki tekstu, wielowątkowe wymiany zdań i komentarze oraz odwołania do wspomnianych bloków tekstu, co oznacza, że ktoś je czasem czyta i nawet angażuje się w to. Chwilowa ekscytacja to już w ogóle wydumany chochoł. Prowadzimy merytoryczne dyskusje i znacząca część z nas stara się tworzyć materiał mający służyć całej drobnej społeczności, żeby ją ugruntować - zgodnie z intencją, która przyświecała mi już tu na forum, ale wówczas byłem z nią sam.

Więc nie, to nie jest tak, że fora są elitarną ostoją intelektualizmu, a grupy na FB to tani zamiennik dla plebsu.
Obrazek
Awatar użytkownika
kejti
Architekt
Architekt
Kontaktowanie:

Postautor: kejti » czw maja 18, 2017 2:23 pm

Napisałam tylko swoją opinię. Dla mnie Facebook dokładnie tym jest, co napisałam:) Dlatego tam gadam już tylko z przyjaciółmi z realu. Podkreślam słowo "już".
Awatar użytkownika
Ptakuba
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Ptakuba » czw maja 18, 2017 2:57 pm

I nie dasz Conworldawce nawet szansy, bo wolisz kierować się opinią, niż zerknąć tam, jak wyglądają fakty?
Obrazek
Awatar użytkownika
Rasalom
Architekt
Architekt

Postautor: Rasalom » czw maja 18, 2017 4:51 pm

Wiesz, że Facebook jest już tak przeżarty kontrolą nad polityczną poprawnoscią, że w takich Niemczech nazywa się go Stasibook?
A Twitter - Twater
Don't kill the edge, and become like the rest
Don't lose the faith, that made you who you are
Don't kill the edge, that manifests inside
This world is mine; it's where my thoughts collide...
Awatar użytkownika
Ptakuba
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Ptakuba » czw maja 18, 2017 5:35 pm

Ojej.
Obrazek
Awatar użytkownika
kejti
Architekt
Architekt
Kontaktowanie:

Postautor: kejti » czw maja 18, 2017 11:14 pm

Ptakuba pisze:I nie dasz Conworldawce nawet szansy, bo wolisz kierować się opinią, niż zerknąć tam, jak wyglądają fakty?

Daje sobie szansę robić w życiu rzeczy ciekawsze i ważniejsze:) (Mam rodzinę, pracę i wiele pasji, muszę gospodarować czasem.)
Nie chcę się bawić w dyskusje, które są zupełnie nieznajdowalne. Bo raz - rzeczy dla siebie ciekawe łatwo mogę stracić, a dwa - nikt tego, co napiszę, nie wygoogle.
Awatar użytkownika
Ptakuba
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Ptakuba » pt maja 19, 2017 8:59 am

Mam więc nadzieję, że nie oczekujesz teraz ode mnie, że zajmę się tym forum - też mam szansę robić coś ciekawszego i ważniejszego niż siedzieć tu z tobą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kejti
Architekt
Architekt
Kontaktowanie:

Postautor: kejti » pn maja 22, 2017 2:29 pm

Niczego nie oczekuję.
Wyraziłam swoje zdanie i już.
Uważam, że to sobie nie dajesz szansy, na coś wartościowego. Uważam, że za szybko się poddajesz. Ale to też moje zdanie. I oczywiście mogę się mylić:)

Wróć do „O forum Światotworzenie.pl”